Mezoterapia – co to jest?
Mezoterapia wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej to nic innego jak wstrzykiwanie konkretnych substancji w miejsca „problemowe”. Dzięki odpowiednio dobranej substancji mezoterapia może pomóc nam nie tylko w likwidacji zmarszczek, ale także w walce z cellulitem, wypadaniem włosów i rozstępami.
Wskazania i zalety
Niewątpliwą zaletą mezoterapii są szybkie efekty, jakie możemy zobaczyć tuż po zabiegu. Każdy problem, który chcemy rozwiązać za pomocą tej metody znika w stosunkowo krótkim czasie. Niestety, zabieg mezoterpii w większości przypadków trzeba powtórzyć kilkakrotnie, aby uzyskać pożądane efekty. Wskazaniami do zabiegu są stale wypadające włosy, rozstępny, silny cellulit na udach, brzuchu, ramionach oraz zmarszczki. Mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym i daje długotrwałe rezultaty.
Pożegnaj się z cellulitem
Mezoterapia jest bardzo skuteczną metodą w zwalczaniu „pomarańczowej” skórki. Lekarz wstrzykując odpowiedni preparat sprawia, że przepływ krwi jest silniejszy, a proces włóknienia naszych tkanek się zmniejsza, dzięki temu następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Skóra staje się gładka i pozbawiona cellulitu. Wstrzykiwane preparaty zawierają kofeinę, wyciąg z karczocha, czasem krzemionkę organiczną. Zabieg trzeba powtarzać, w zależności od stanu naszej skóry oraz pożądanych efektów.
Przygotowanie do zabiegu
Tak jak przed większością zabiegów estetycznych nie powinniśmy przyjmować aspiryny co najmniej na dwa tygodnie przed ich wykonaniem. Zabieg mezoterapii powinniśmy wykonywać w miesiącach „zimnych”, czyli jesienią i zimą. Słońce na podrażnioną zabiegiem skórę będzie oddziaływać niekorzystnie. Niestety, zabieg ten jest bolesny, więc przygotujmy się na lekki ból, choć częstokroć lekarz proponuje znieczulenie miejscowe kremem. Po zabiegu spodziewajmy się opuchlizny i obrzęków w miejscach, gdzie wstrzykiwany jest preparat. W związku z tym okres rekonwalescencji może trwać nawet do tygodnia. Warto wówczas wcześniej wziąć parę dni wolnego w pracy. Pamiętajmy, że nie wolno wykonywać mezoterapii, jeśli jesteśmy uczelni na jakikolwiek składnik preparatu, jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, chorujemy na nowotwór, stosujemy leki rozrzedzające krew (np. przeciwzakrzepowe), mamy cukrzycę lub skórne stany zapalne.
Koszty kontra efekty
Koszty zabiegu mezoterapii zależne są od miejsca jej wykonywania, ilości zużytych ampułek oraz kliniki w jakiej zdecydujemy się na zabieg. Np. mezoterapia skóry głowy to kosz w granicach 200-300 złotych za jeden zabieg, który dla uzyskania widocznych efektów trzeba powtarzać co najmniej 4-6 razy. Walka z cellulitem będzie kosztowała nas jednorazowo około 500 zł, a zabieg musimy powtórzyć 2-3 razy. Ilość powtórzeń zależna jest przede wszystkim od jakości preparatu, stanu naszej skóry oraz jej reakcji na podawany lek.