Rozstępy – jak można je zredukować?

Rozstępy mogą pojawić się na skórze w każdym wieku. Dotyczą one zarówno młodych dziewcząt w okresie dojrzewania, jak również kobiet w ciąży oraz wszystkich, którzy nieregularnie oraz zbyt szybko zauważają u siebie przyrost masy ciała. Przekonaj się czy można podjąć z nimi skuteczną walkę.

 

Rozstępy – podstawowe informacje

Omawiane zmiany skórne w pierwszej kolejności są niewielkie i mają niemalże różowy odcień. W dalszej kolejności stają się coraz większe, szersze oraz bardziej widoczne, co jest związane także z ich coraz ciemniejszym odcieniem. W trakcie trzeciego etapu zmieniają kolor na mleczny i mają nieregularny kształt (z reguły linię). Pojawiają się one jako efekt mechanicznego rozciągania skóry, który występuje zarówno w trakcie ciąży, jak również intensywnego oraz znacznego przyrostu masy ciała. Wielokrotnie ich powstawanie jest związane z niewłaściwym działaniem hormonów, które są w stanie wywołać naprawdę znaczne zmiany w wyglądzie skóry człowieka, które są ciężkie do odwrócenia.

 

Walka z rozstępami – sprawdzone sposoby

W przypadku ciąży należy liczyć się z pojawieniem się rozstępów i aby nim zapobiegać warto stosować odpowiednią dietą w której nie brakuje witaminy A, E, PP, B5, a także mikroelementów wśród których zalicza się przede wszystkim krzem oraz cynk. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kremów zapobiegających powstawaniu rozstępów, które zajmują się przede wszystkim natłuszczeniem oraz odżywieniem skóry, poprawiają one także napięcie. Warto wiedzieć, że zdecydowanie szybsze oraz skuteczniejsze rezultaty można osiągnąć, kiedy walkę z rozstępami wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Oferują one zabiegi wpływające na jędrność, nawilżenie oraz jakość skóry, co sprawia, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na pojawienie się rozstępów. Inne zabiegi przeznaczone są dla osób, które zmagają się już ze zmianami skórnymi na wybranych partiach ciała, gdyż skupiają się one przede wszystkim na naprawieniu skóry.

Innym, bardzo skutecznym rozwiązaniem jest regularne uprawianie sportu. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom, mięśnie rozwijają się, co sprawia, że człowiek zmaga się z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej, która z kolei sprawia, że wydolność tlenowa organizmu jest znacznie lepsza. Skóra otrzymuje większe ilości krwi, posiada także lepsze napięcie, dzięki czemu rozstępy pojawią się znacznie później, albo nie występują one wcale.