Peeling kawitacyjny – czy to zabieg dla mnie?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który odpowiada za oczyszczenie skóry z martwego naskórka i łoju. Często usuwa również resztki kosmetyków, które przywarły do skóry tak trwale, że nie można ich usunąć przy pomocy zwykłych metod. Jakie efekty można uzyskać, dzięki peelingowi?

Zalety korzystania z peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny to jeden ze sposobów umożliwiających pielęgnacyjne skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Przynosi bardzo korzystne efekty wśród których wymienia się odnowę biologiczną komórek, uzyskanie lepszej kondycji skóry oraz młodszy wygląd.

Do zabiegu wykorzystuje się urządzenia odpowiadające za produkcję ultradźwięków, które odpowiadają za głębokie oczyszczanie skóry. Bezdotykowa metoda wykorzystuje rozpyloną na ciele wodę razem z falą ultradźwiękową odpowiadającą za rozbijanie martwego naskórka. Skutkiem tego ma miejsce odsłonięcie czystej warstwy skóry na której nie znajdują się żadne substancje toksyczne oraz zanieczyszczenia.

Peeling kawitacyjny można wykonać w domowym zaciszu. Nie jest to zabieg tak bardzo inwazyjny, dlatego korzysta się z odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do złuszczania naskórka.

Omawiany peeling przynosi bardzo dobre rezultaty, wśród których wymienia się przede wszystkim oczyszczenie powierzchni skóry z martwego naskórka, odblokowanie ujścia gruczołów łojowych oraz znaczną redukcję namnażania się bakterii. Aktywne kosmetyki przedostają się do skóry w zdecydowanie szybszym tempie i wnikają do głębszych warstw niż w przypadku braku stosowania peelingu. Warto też wspomnieć o poprawie krążenia oraz metabolizmu komórkowego, wpływie na odbudowę komórek oraz oddziaływaniu na tempo procesów odnowy biologicznej. Blizny po zastosowaniu peelingu kawitacyjnego prezentują się znacznie lepiej, a do tego skóra staje się bardziej nawilżona oraz ujędrniona. Następuje zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zmarszczki mimiczne stają się o wiele mniej widoczne.

Peeling kawitacyjny to doskonała baza do wykonania innych zabiegów kosmetycznych. Nie ma co do niego wielu przeciwwskazań, jednakże wymienia się wśród nich przede wszystkim choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, otwarte rany miejscowe, ropnie, wysięki oraz gorączkę. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem, jednakże peeling nie jest rekomendowany w trakcie 9 miesięcy noszenia dziecka pod sercem.